Alanya Ne Zaman Il Olacak?(EN iyi 5 ipucu)

Alanya bir il midir?

Alanya, Türkiye’nin Akdeniz Bölgesi’deki Antalya iline bağlı bir turizm ilçesidir. İl merkezine uzaklığı 154 kilometredir.

Manavgat il oldu mu?

38 ilçenin il olma durumda ise Türkiye’de toplam il sayısı 119’a çıkacak. Her iki ilçede il olacak.. Fethiye, Anamur, Manavgat, Siverek, Cizre, Yüksekova, inegöl, Ereğli ve Erbaa, Zile, Devrek, Suşehri ve dahası işte yapılması beklenen yeni düzenleme ile il statüsüne Katılacak Olan ilçelerin Listesi..

Antalyada kaç tane ilçe var?

Antalya ilinin ilçeleri; Akseki, Alanya, Elmalı, Finike, Gazipaşa, Gündoğmuş, İbradı, Demre, Kaş, Kemer, Korkuteli, Kumluca, Manavgat, Serik, Muratpaşa, Konyaaltı, Aksu, Döşemealtı, Kepez’dir.

Ergani il olacak mı?

Ergani il oluyor! Daha önce bir çok defa gündeme gelen ilçelerin il olma konusu tekrar gündeme geldi.Edinilen bilgiye göre Diyarbakır’ın Ergani ilçesi OHAL’den sonra ” İl ” statüsüne kavuşacak.

Alanya’ya giderken hangi şehirlerden geçilir?

İstanbul şehir merkezi ile Alanya arası uzaklık yaklaşık 816 km’dir. Yolculuk ortalama 9 saat 30 dakika sürmektedir. D560 karayolu üzerinden Eskişehir, Kütahya, Afyonkarahisar, Isparta ve Antalya üzerinden Alanya ‘ya ulaşım sağlanabilir.

Alanya hangi ile yakın?

Ülkemizin Akdeniz’e komşu illerinden Antalya’nın ilçesi olup, şehir merkezinin doğusunda ve şehir merkezine yaklaşık olarak 140 kilometre mesafededir. Antalya’nın Manavgat, Gündoğmuş ve Gazipaşa ilçelerine komşudur. Ayrıca kuzeydoğu’sundan Konya ve Karaman illerine de sınır komşusudur.

You might be interested:  Bodrum Masalı Nerede Cekiliyor?(Çözülmüş)

Manavgat kaç ilden büyük?

Manavgat, 2283 km²’lik yüzölçümüyle Antalya ilinin en büyük 2. ilçesidir. Manavgat Şelalesi, Türkiye’nin en düzenli akan akarsuyu Manavgat Irmağı kadirindedir.

Antalya merkezle Manavgat arası kaç km?

Antalya ile Manavgat arası kaç km yaklaşık olarak toplam 77 kilometre mesafededir.

Antalya Manavgat denizi nasıl?

Denizi dalgalıdır. Plajda bulunan küçük tesisten şezlong ve şemsiye kiralamak mümkündür. Ayrıca kişisel ihtiyaçların karşılandığı olanaklarda yine tesis tarafından sunulmaktadır. Manavgat ‘ın profesyonel yüzücülerinin sıklıkla tercih ettiği bir noktadır.

Antalya’nın ilçelerini sayar mısın?

Antalya’nın ilçeleri

 • Aksu.
 • Döşemealtı
 • Kepez.
 • Konyaaltı
 • Muratpaşa.

Antalya’nın kaç tane köyü var?

ANTALYA ilçeleri alfabetik sırasına göre gösterilmiştir. ANTALYA ilçelerine bağlı mahalle, köy sayıları ve isimleri listelenmiştir. ANTALYA ilinin plakası 7, ANTALYA ilinin ilçe sayısı 19, ANTALYA ilinin mahalle sayısı 914, ANTALYA ilinin köy sayısı 0.

Antalya’nın kaç merkez ilçesi var?

Antalya ilinde beşi merkez ilçe olmak üzere toplam 19 ilçe bulunmaktadır. Bu ilçeler nüfus sayılarıyla birlikte şöyledir: Akseki (12.000) Aksu (68.000 – merkez ilçe )

Hangi ilçeler il olmak istiyor?

12. Lüleburgaz, Kırklareli: 148 bin 37 nüfusa sahip olan ilçe, il olabilecek kriterleri taşıyor. Nüfus yıllardır düzenli olarak artmayı sürdürüyor. Alfabetik sıraya göre;

 1. Akhisar.
 2. Akşehir ( A.
 3. Alanya.
 4. Bandırma.
 5. Beypazarı
 6. Edremit ( Balıkesir )
 7. Elbistan ( Kayserinin Sarız ilçesi de katılabilir)
 8. Erciş

İl merkezine en uzak ilçe hangisi?

Çeltik, Konya ilinin bir ilçesidir. Konya il merkezine uzaklığı 220 km olup Türkiye’de il merkezine en uzak 2.(Anamur’dan sonra; 239 km) ilçe konumunda bulunmaktadır.

Bir ilçenin il olması için ne gerekir?

Bir ilçenin il olabilmesi için tek şart nüfus değildir. Ekonomik faktörler, nüfus, yüzölçümü gibi bazı faktörler il olmada etkili olabiliyor. Kalabalık nüfusu ve işlek yaşamıyla dikkat çeken birçok ilçe, il olacağı günü bekliyor.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *