Alanya Dim Çayına Nasil Gidilir?(En iyi çözüm)

  • Dim Çayı’na Nasıl Gidilir? Antalya ‘nın Alanya ilçesine 10-15 km uzaklıkta bulunan Dim Çayı toroslardan doğarak 60 kilometrelik bir yol izledikten sonra Alanya’nın doğusundan Akdeniz’e dökülmektedir. Aracınız yoksa Cuma Pazarı’ndan Dim Çayı’na yarım saatte bir kalkan otobüsler vasıtasıyla ulaşmanız mümkün olmaktadır.

Alanya merkezden Dim Çayı na nasıl gidilir?

Şehir merkezinden Dim Çayına toplu taşıma ile ulaşmak isterseniz Cuma Pazarından kalkan Hat-10 belediye otobüsüne binmeniz gerekir. Bilenler için otobüs Alanya Merkezde 25 metrelik yolu kullanır. Sabah yedide sefere başlayan araçlar akşam belli bir saate kadar hizmet vermektedir.

Dim Çayı giriş ücreti ne kadar?

Dim Çayı ve Piknik Alanına herhangi bir giriş ücreti bulunmamaktadır. Dim Mağarasına girecekseniz eğer giriş ücretlidir. 2020 yılı girirş ücreti 20 tl’dir.

Dim çayında mangal yapılır mı?

Ailenizle ayakarinzin altindan geçen bir cayda essiz mangal keyfini kesinlikle bueada yapin.

Dim Çayı ücretsiz mi?

Dim Çayı ve Piknik alanı için herhangi bir giriş ücreti bulunmuyor. Haftanın yedi günü açık olan yer, saat 22:00 – 23:00 saatleri arasında kapanıyor.

Dim Çayı gece kaça kadar açık?

Giriş Ücretleri (2021) Haftanın 7 günü açık olan bu tesis en kalabalık olduğu sezonlarda Sabah 08:00 gibi kapılarını açıp akşam 23:00’de kapatıyor. Dim çayı için giriş ücreti bulunmuyor, ancak Dim mağarası için giriş ücreti 25 TL ‘dir.

You might be interested:  Istanbul Sosyete Pazarı Hangi Günler?(Çözünme)

Dim Çayı nda ne yapılır?

Çaydan akan su kullanılarak yapılmış yapay havuzlarda yüzme imkanı elde edebilirsiniz. Kayarak havuza atlama olanağını sağlayan işletmeleri de mevcuttur. Dim Çayı ‘nın barajının üst kısımlarında rafting yapabilir, dağ bisikleti etkinliğine katılabilir veya sevdiklerinizle bir etkinlik organize edebilirsiniz.

Dim mağarası giriş ücreti ne kadar?

Dim Mağarası giriş ücreti yetişkinler için 18 TL’dir.

Dim çayında yüzülür mü?

Siz çayınızı yudumlar veya yemeğinizi yerken altınızdan akan su sizi rahatlatıyor. Dim Çayı etrafında bulunan bazı restaurantlarda kendi alabalığınızı tutmanız mümkün. Ayrıca çaydan geçen su kullanılarak oluşturulmuş yapay havuzlarda yüzme imkanı sağlayan bazı işletmeler var ve bu noktalar oldukça kalabalık olabiliyor.

Dim çayında nerede kahvaltı yapılır?

Göl Piknik, Köprübaşı Piknik, Pınarbaşı Restaurant, Ada Piknik, Beyaz Saray Piknik Restaurant, Panorama Piknik, Kervansaray Piknik gibi birçok tesis bulunuyor burada.

Incekum orman kampı mangal yasak mı?

İncekum Tabiat Parkı’na kamp amaçlı gidildiği gibi, günübirlik olarak piknik amacıyla da kullanılıyor. Piknikçilerin mangal yakmasına izin veriliyor. Ayrıca alanda, kafe, restoran, market, büfe, çocuk oyun alanı, paintball gibi yerler de bulunuyor.

Dim çayı nerede?

Dim Çayı: Antalya’nın Alanya ilçesi sınırlarında yer alan, merkezden 6 kilometre uzaklıktaki çay.

Damlataş mağarası giriş ücreti ne kadar?

Mağarayı her gün 09.000-19.00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz. Giriş Ücreti: tam 6 TL, öğrenci 3 TL. Mağara belediye işletmesinde olduğundan müze kart geçerli değil. Aracınızla gidecek olursanız otopark için de ödemeniz gereken park ücreti 5 TL.

Dim Çayı suyu kac derece?

Yerli halk ve turistler sahilleri doldururken, Dim Çayı da en çok tercih edilen yerlerin başında geliyor. Su sıcaklığının 8 derece ölçüldüğü Dim Çayı ‘na gelenler su parkları ve dinlenme merkezlerinde serinliyor.

You might be interested:  Antalya Aksam Ne Yapilir?(En iyi çözüm)

Dim Çayı Alanya Açık mi?

Her Gün 08:00 – 24:00 Arası Hizmet Vermekteyiz.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *