Akvaryum Koyu Bodrum Nasıl Gidilir?(Çözüm bulundu)

Bunun için Bodrum Bitez üzerinden patika yolları kullanmanız gerekmektedir. Bu sayede tekne ile gitmek istemeyenlere alternatif sunulmaktadır. Koyda treeking yaparak hem spor hem de doğal bir geziye katılabilirsiniz. Bitez’den başlayan treeking turu, Akvaryum Koyu‘na kadar devam etmektedir.

  • Akvaryum Koyu’na Nasıl Gidilir? Genel olarak deniz ile ulaşımı tercih edilen Akvaryum Koyu’na kara yolu ile ulaşmanız mümkün. Önceden yalnızca mavi turların veya tekne turlarının geldiği bu koya 2015 yılı itibariyle karadan ulaşabilme seçeneği de bulunuyor.

Adaboğazı bodrum nasıl gidilir?

Bitez ile Gümbet’in tam arasına denk gelen ve Adaboğazı olarak da geçen bu koya gitmek için iki seçeneğiniz var; 1- Bitez marinadan devam eden bir patika yol var ve o patika üzerinden 3 koy geçip, adanın diğer yakasına geçerek ulaşabileceğiniz zorlu bir patika yol var.

Bodrum adaboğazı nerede?

Adaboğazı, Bitez’le Gümbet arasında uzanan yarımadanın hemen ucundaki küçük adacık ile Görecek Adası arasında kalan boğaza deniliyor. Eskiden buraya sadece tekneyle ulaşılabilirken artık karadan da ulaşım var.

Akvaryum Koyu Marmaris Nasıl Gidilir?

Akvaryum Koyu, Marmaris ‘e bağlı Zeytin Adası üzerinde bulunuyor. Tek gidiş alternatifiniz tekneler. Bu yüzden bir tekne turu ayarlayıp gitmek daha mantıklı. İster ailenizle katılın ister sevgilinizle ya da arkadaşlarınızla.

You might be interested:  Antalya Organize Sanayi Nasıl Gidilir?(Çözülmüş)

Akvaryum Koyu hangi ilde?

Bozcaada seyahati planlayanların listesine mutlaka eklemesi gereken koylardan biri Akvaryum Koyu. Burası Bozcaada’nın merkezine yaklaşık 7 kilometre uzaklıkta. Konum olarak adanın merkez plajı Ayazma’ya araçla 5 dakika uzaklıkta.

Bodrumun en güzel koyu hangisi?

Bodrum Yalıçiftlik, Bodrum ‘da denizi en güzel koyların başında geliyor. Dalgasız ve temiz bir deniz yeter diyorsanız, tesis konusunda beklentiniz yoksa bu koyu değerlendirebilirsiniz. Özellikle Kargıcak Koyu, mutlaka görmeniz gereken güzellikte.

Bodrum Karaincir denizi nasıl?

Karaincir Plajı Özellikleri 30-35 derecelik havalarda bile buz gibi bir denizi var. Deniz tabanı ve sahili incecik altın sarısı bir kumsal. Temizlik ve berraklık açısından da diğer Bodrum plajlarından hiçbir farkı yok. Oldukça temiz ve berrak.

Bodrumda hangi plaja gidilir?

Bodrum ‘un En Güzel Plajları ve Koyları

  • Göktürkbükü Cennet Koyu. Göltürkbükü, iki yerleşim yeri olan Gölköy ve Türkbükü’nün birleşiminden Göltürkbükü adını almış.
  • Gümüşlük Koyu.
  • Yalıkavak Koyu ve Plajı
  • Akyarlar Karaincir Koyu.
  • Bodrum Bitez Koyu.
  • Bodrum Bağla Koyu.

Akvaryum Koyu Bademli nerede?

Akvaryum Koyu – Dikili, İzmir.

Bodrum Bağla nereye bağlı?

Bağla Koyu, Muğla’nın Bodrum ilçe sınırında bulunur. Bodrum merkezine yaklaşık 15 km uzaklıkta bulunur. Diğer bir deyişle Bağla Koyu; Ortakent Yahşi ve Akyarlar arasında bulunur.

Marmaris tekne turu nereden kalkıyor?

Marmaris çıkışlı günübirlik tekne turlarının büyük çoğunluğu Marmaris merkezinden, Kordon caddesi üzerindeki tekne bağlama yerlerinden yapılıyor. Ayrıca İçmeler bölgesindeki iskelelerden de tekneler kalkıyor.

Cennet Koyu Marmaris Nasıl Gidilir?

Marmaris otogarı Marmaris ‘in hemen girişinde yer almaktadır. Buradan taksi ile cennet adasına ulaşabilirsiniz. Ayrıca tekne turları ile de Cennet Adası’na ulaşım sağlayabilirsiniz.

Akvaryum Koyu Bozburun nerede?

Akvaryum Koyu, Muğla’nın Datça Knidos yolunda bulunur. Palamutbükü Koyu ‘nun yaklaşık 1 km doğu tarafında bulunur. Bu koy, Datça ilçe merkezine 25 km uzaklıkta bulunur.

You might be interested:  Ankara Sağlık Bakanlığı Lojmanları Nerede?(Çözülmüş)

Akvaryum Koyu kaçıncı koy?

Akvaryum Koyu ve Plajı Balıklarla birlikte yüzebileceğiniz Akvaryum Koyu, Didim Polis Moral Kamp Alanı’nın içinde bulunuyor ve 5. koy olarak da biliniyor. 7 farklı koya ev sahipliği yapan Polis Moral Merkezi’ndeki koylar Akademi Koy ismiyle de adlandırılıyor.

Türkiyede kaç tane Akvaryum Koyu var?

2 ayrı koyu var.

Akvaryum Koyu 12 Adalar Göcek nerede?

Akvaryum koyu, Domuz Adası ile Tersane Adası arasında yer almaktadır. Tekne turları için popüler bir yerdir. Ayrıca suyun derinliklerine dalabilir ve koyda yüzen balıkları izleyebilirsiniz.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *