Muğla 24°C

MÜRSEL ALBAN PARTİ MECLİSİNE ADAY

25 Haziran 2020

MÜRSEL ALBAN PARTİ MECLİSİNE ADAY
CHP Muğla Milletvekili Mürsel Alban Parti Meclisine Adaylığını Açıkladı
CHP’nin kurultay tarihi belli oldu.
CHP 37. Olağan Kurultayı 25-26 Temmuz 2020 tarihinde gerçekleştirilecek.
Muğla’dan; Ahmet Aras, Mehmet Demir, Nevin Seda Dingil, Efsun Türkmen Erol, Müge Yenisu Girenis, İlgin Göktepe, Osman Gürün, Alim Karaca, Halil Karahan, Fatma Kötek, Gizem Sayar Özcan, Muhammet Tokat, Gürsel Uçar ve Adem Zeybekoğlu’ndan oluşan 12 kurultay delegesinin de oy kullanacağı kurultayda delegeler Genel Başkan ile Parti Meclisi ve Yüksek Disiplin Kurulu üyelerini seçecek.
Kurultay tarihinin dün netleşmesi üzerine 37. Olağan Kurultay’da Parti Meclisi’ne aday olması beklenen CHP Muğla Milletvekili Mürsel Alban’ı telefonla aradık.
Kurultay tarihinin netleştiğini, kendisi hakkında ‘Parti Meclisi’ne aday olacak’ yönündeki kulis bilgilerini sorduk.
Alban, kulis bilgilerini doğruladı, kurultayda Parti Meclisine aday olacağını açıkladı.
Vekil Alban; “Partimizin 25-26 Temmuz’da yapılacak olan 37. Olağan Kurultayı’nda, Parti Meclisi’ne adayım. Partinin gençlik kollarından yetişip gelerek, il başkanlığına kadar örgüt içerisinde birçok kademede görev yapmış, ardından hâlihazırda milletvekili olarak ülkeye hizmet eden partinin bir evladı olarak, tüm bu görevler boyunca edindiğim bilgi, birikim ve tecrübelerimi partimizin kurultaydan sonra en üst karar organı olan Parti Meclisi’mizde sürdürmek, kurultay delegelerimizin takdir buyurmaları halinde; başta Muğlamıza ve ülkemize Parti Meclisi üyesi olarak hizmet etmek amacıyla adayım” dedi.
Bu kurultayın CHP’nin iktidar yürüyüşü kurultayı olduğunu, kurultay sonuçlarının Türkiye’nin bundan sonraki kaderini belirleyeceğini öne süren Alban açıklamasını şöyle tamamladı:
“Mevcut iktidarın ülkeyi yönetemediği, gün geçtikçe ülkeyi germekten, sinir uçlarıyla oynamaktan başka bir şey yapmadığı ortadadır. Artık demokrasisiyle, ekonomisiyle, eğitimiyle, tarımıyla, sanayisiyle yeniden bir başlangıç zamanıdır. Bu başlangıcın sonunu hep beraber, el ele omuz omuza vereceğimiz mücadeleyle kazanacağız. Güzel günler yakındır”…
Bu açıklamanın ardından telefonda kendisine hayırlı olsun dileklerimizi ilettik.
Gidip görmüşlüğümüz olmasa da Mürsel Alban’ın genel merkezde güçlü olduğu konusunda bilgi sahibiyiz.
Ötesinde Alban’ın genel merkezde etkin milletvekilleri arasında yer aldığını biliyoruz.
Elbette bir siyasetçinin PM’ye girmesi önemli.
Ondan daha da önemlisi Muğla’nın PM’de temsil edilmesi.
Zira PM partinin karar organlarından birisi.
İnancımız o ki; ilçe başkanlarının, ilçe yönetimlerinin ve belediye başkanlarının Alban’ın PM’ye girmesi yönünde beklentisi, kurultay sürecinde örgütsel bir talep olarak Ankara’ya ulaşacaktır.
Listeye girer, girmez (!) bilemeyiz.
Bildiğimiz; Mürsel Alban’ın her koşulda (!) PM için yarışacağı…
Mürsel Alban’a başarılar dileyelim ve CHP tabanında kanıksanmış bir tespitle bitirelim.
“Parti Meclisi’nde Muğla’nın temsil edilmemesi Muğla’nın ayıbıdır”…
***
Kopyalanamaz, izinsiz kullanılamaz.
MKG/Nejat Altınsoy Haziran 2020