Muğla 17°C

Menteşe Devlet Hastanesi Acil Servisi açıldı


Menteşe Devlet Hastanesi Acil Servisi açıldı
MUĞLA-Muğla’nın Menteşe İlçesi’nde uzun yıllar hizmet verdikten sonra Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin açılması ile atıl duruma düşen Menteşe Devlet Hastanesi’nin acil bölümü tadilat ve onarım çalışmaları sonrası hizmet vermeye başladı. Acil servisin açılışına Muğla Valisi Esengül Civelek, Ak Parti Milletvekilleri Yelda Erol Gökcan, Mehmet Yavuz Demir, Muğla İl Emniyet Müdürü Süleyman Suvat Dilberoğlu, Menteşe Kaymakamı Caner Yıldız, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Ula Belediye Başkanı İsmail Akkaya, Ak Parti İl Başkanı Kadem Mete, İl Sağlık Müdürü İskender Gencer ile vatandaşlar katıldı. Protokol üyelerinin acil servisi gezdiği açılışta sosyal mesafe kuralına dikkat edilmediği gözlendi.
CİVELEK: “HAYIRLI OLSUN”
Muğla Valisi Esengül Civelek açılışta yaptığı konuşmada, “Yenilenen Menteşe Devlet Hastanemi’zi ilimize kazandıran başta sayın cumhurbaşkanımız olmak üzere sağlık bakanımıza, değerli milletvekillerimize, değerli hayırseverlerimize, MUTSO yönetimine ve il sağlık müdürü ile çalışma arkadaşlarına şükranlarımızı sunuyoruz. Yenilenen Menteşe Devlet Hastanemiz hayırlı uğurlu olsun” dedi.
“HASTANEMİZ BAĞIMSIZ BİR HASTANEDİR”
İl Sağlık Müdürü İskender Gencer ise, “Yaklaşık 1,5 yıldır Menteşe Devlet Hastanesi tadilatı devam ediyor. Bu hastanenin tadilatı yenisini yapmaktan daha zor oldu. Şuanda hastanemiz 100 yataklı. 100 yataklı bir hastanede olması gereken herşey var. 25 tane doktorumuz, 10 pratisyen hekimimiz olacak. Kadın doğum, genel cerrahi, dahiliye, çocuk, radyoloji, anestezi branşında 2’şer kadromuz var. Diğerleri birer kadro. Ayrıca bu hastane diğer hastaneye bağlı olmayacak. Milas ve Marmaris Devlet Hastanesi nasıl bağımsızsa burasıda kendi başına bir hastanedir. Eğitim araştırma ile hiçbir alakası yoktur” dedi.
20 MAYIS ÇARŞAMBA POLİKLİNİKLER HİZMET VERMEYE BAŞLIYOR
Gencer, “Şuan biz acil servisten hizmet vermeye başladık. Devlet memurluğunda belli kurallara uyduğumuz için, memurlar maaşını alsınlar diye ayın 15’ini bekledik. Hastanemiz bitti. Çarşamba gününden itibaren burada 5 branşta poliklinik hizmetleri başlayacak. Gerekire hasta yatırabilecekler. Gerekirse ameliyat yapılabilecek. Şuandan itibaren hasta kabulüne başlandı. Aradaki 4 günlük tatil nedeniyle poliklinikler Çarşamba günü başlayacak. Ama o güne kadar acilimiz hizmet verecek” diye ifade etti.