Muğla 20°C

CHP’de sürecin ikinci adayı Bodrum’dan / Tuna Işın adaylığını açıkladı


CHP’de sürecin ikinci adayı Bodrum’dan / Tuna Işın adaylığını açıkladı
Mabolla Kent/Politika-CHP’nin kongre takvimini açıklamasının ardından sürecin ikinci adaylık açıklaması Bodrum’dan geldi. Tuna Işın, CHP Bodrum ilçe başkanlığına aday olduğunu açıkladı.
Siyasi yaşamına gençlik kollarında başlayan, ilçe yöneticiliği yapan Işın adaylık açıklamasında şunları söyledi: “Son 17 yıldır ülkemizi yöneten iktidarın, cumhuriyet kurumlarında yarattığı yıkıcı etkilere karşın umudumu koruyorum. Bunun en büyük nedeni olarak; halkımızın önüne samimi, akılcı politikalar koyulduğu zaman seçimlerinin de bu yönde olduğunu hep birlikte tecrübe etmemizdir diyebilirim. Bu gerçeklikten yola çıktığım da, doğru politikaların üretimine öncülük etmek, katkı sağlamak ve partimizin sosyal demokrat çizgisinin yanında, bireysel hak ve özgürlük anlayışının toplumsal hayatımızın her alanında hissedilir bir fark yaratması için yapılması gerekenler olduğunu düşünüyor ve kendimi sorumlu hissediyorum.”
Adaylığını yönelik ‘yeni ve değişim ifadeleriyle bir çıkış yapmayı çok doğru bulmadığını ifade eden Işın; “Hatta bir adım ileri giderek bir devamlılıktan söz etmenin daha uygun olacağını düşünüyorum” dedi. Yazılı açıklamasında aday belirleme yöntemine ilişkin görüşlerini de paylaşan Işın  açıklamasına şöyle devam etti: “Her ne koşul altında olursak olalım, hiç bir bahaneye sığınmaksızın partimizin aday belirleme gibi süreçleri de dâhil olmak üzere, tüm alınacak kararlarımızda parti içi demokrasinin gereğinin yapılacağının ilanı olarak kabul edilmelidir.  Partimize üye olmuş ve parti emeğini bir adım ileriye taşımak isteyen her bir üyemizin eşit ve adil bir şekilde hizmet etme heyecanına, arzusuna pranga olmayacağımızın garantisi yönetimimiz olacaktır.” 
Işın adaylığını şu sözlerle açıkladı: “Partimizin tüm üyeleri ve organlarıyla kazanması, ilke ve prensiplerinin korunması ve cumhuriyetçi, devrimci geleneklerinin devamı olmak adına ve Bodrum ilçe örgütümüzün, yarattığı siyasi katma değerin en yüksek şekilde ilimizde ve parlamentoda temsil bulması için başka hiçbir vaadin beni yolumdan döndüremeyeceği, hayatımın en onurlu görevine; Cumhuriyet Halk Partisi Bodrum İlçe Başkanlığına Aday olduğumu gururla ifade ediyorum.”