Muğla 18°C

CHP İl Başkanı Adem Zeybekoğlu; “Muğla seçim kaybına izin vermedi”


CHP İl Başkanı Adem Zeybekoğlu; “Muğla seçim kaybına izin vermedi”
MUĞLA/POLİTİKA-İlçe Danışma Kurullarını tamamlayan CHP, bugün Menteşe Konakaltı Kültür Merkezinde il danışma kurulunu gerçekleştirdi. İl Danışma Kurulu toplantısına CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Muğla Milletvekilleri, CHP ilçe başkanları, ilçe belediye başkanları ve partililer katıldı. 
31 Mart yerel seçimlerinde alınan sonuçların değerlendirildiği toplantının açılış konuşmasını CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu yaptı. Zeybekoğlu, “Demokrasi ve adaletin olmadığı ülkemizde ekonomi çökmüş durumdadır. Böyle bir ortamda yerel seçimlere girdik. Muğla’da yerel seçimler başladığında biz ilk olarak il örgütü ve ilçe başkanlarını topladık. Daha sonra eğilim yoklaması yapılması konusunda genel merkezimize rapor sunduk. Genel merkezimiz de bunu uygun buldu. Fakat ittifak süreci başladıktan sonra eğilim yoklaması kaldırıldı. Ardından genel merkezden Gökhan Zeybek başkanlığında Muğla’ya 6 milletvekili geldi. Heyet bir hafta araştırma yaparak genel merkeze raporlarını sundular. Bu rapolarla genel merkezimiz belediye başkan adaylarımızı tespit etti. Bu tespitlerin ardından hemen seçim komitelerini oluşturduk. Çalışma programı düzenleyerek çalışmalarımıza başladık” dedi.  
“CHP’NİN KAYBETMESİ İÇİN ELLERİNDEN GELENİ YAPTILAR”
İlçe Danışma Kurulları sürecine ilişkin açıklamalarda bulunan Zeybekoğlu, “Danışma kurullarımızda toplam 150 kişi konuşma yaptı. Kimsenin konuşmasına müdahale edilmedi. Bu konuşmaların sonunda Muğla’da oy kaybına yönelik konuşmalar tabi önceliği oluşturdu. Evet, doğrudur oy kaybımız oldu. Bunun en büyük nedeni ise, aday gösterilmeyen belediye başkanlarının başka partilerden aday olması, aday olmayanlarında başka adaylara destek vermesindendir. CHP’den büyükşehir belediye başkan aday adayı olan Oral Karakaya, bağımsız aday Behçet Saatcı’nın genel sekreterliğini kabul etmiştir. Muğla’da enteresan bir seçim yaşandı. Kentimizde CHP’nin kaybetmesi için ellerinden gelen her şeyi yaptılar. Fakat Muğla buna izin vermedi. Sizlere seçim sürecinde yapmış olduğunuz çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu. İl Başkanı Adem Zeybekoğlu’nun açılış konuşmasının ardından il danışma kurulu basına kapalı olarak devam etti.