Muğla 15°C

CHP’de ilk aday Ortaca’dan / Murat Atacan Sevgi ve Barış Hareketi ile yola çıktı


CHP’de ilk aday Ortaca’dan / Murat Atacan Sevgi ve Barış Hareketi ile yola çıktı
MUĞLA (İHA) – CHP’nin kongre takvimini açıklamasının ardından başlayan siyasi hareketlilikte ilk aday Ortaca ilçesinden çıktı. CHP Ortaca Gençlik Kollarında iki dönem başkan yardımcılığı görevini yürüten işadamı Murat Atacan, 14 Aralık 2019 – 27 Ocak 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilecek ilçe kongreler sürecinde Ortaca İlçe Başkanlığı’na aday olduğunu açıkladı.
Sevgi ve Barış Hareketi olarak yola çıktıklarını ifade eden Atacan, kimseyi ayrıştırmadan ve dışlamadan ilçede parti içi barışı tesis etmek ve 31 Mart yerel seçimlerinde seçim yenilgisi yaşanan Ortaca’da CHP’yi yeniden iktidara taşımak istediklerini belirtti.
Yerel basında adaylığına ilişkin haberlerin yayınlanmasının ardından Mabolla Kent Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Nejat Altınsoy’un “Aday mısınız” sorunu yanıtlayan Atacan, “Biz bir hareket olarak yola çıktık. Arkadaşlarımız uygun görürse aday olurum” diye konuştu.  
Atacan adaylığına ilişkin şunları söyledi: “Biz tabandan gelen sese kulak verdik, Sevgi ve Barış Hareketi olarak kimsenin güdümünde değiliz, tamamen üyelerimizden oluşan bir ekibiz. Gruplaşmadan ve kamplaşmadan yana değiliz. Gücümüzü ve enerjimizi birbirimize karşı değil, partimizin yüksek hedefi için harcamak istiyoruz. Bugün Türkiye’de sol, sosyal demokrat, altı ok ilkeleri ile yetişmiş kişilerin hedefi kendi içlerinde değil diğer siyasi oluşumlarla rekabet etmek olmalı. Tabi ki kendi içimizde bir yarış olacaktır ancak bunu hakkaniyetle götürmeliyiz, başarılı olan hangi arkadaşımız varsa onun yanında kenetlenmeliyiz. Bizim öncelikle hedeflerimiz bunlar. Biri bir yere aday olmak istiyorsa bunun yolu mutlaka ön seçim olmalı, liyakat olmalı, hak eden hak ettiği yere gelmeli. Her zaman parti içerisinde dillendirilen ancak bir türlü yapılamayan oluşumların üzerinde duruyoruz. Bunlar bizim olmazsa olmazlarımız. Özgürce insanların sesini duyurabilmesini istiyoruz. Kimse Cumhuriyet Halk Partisi’ni kapalı kapılar ardında görmesin, Cumhuriyet Halk Partisi halkın içinde toplantılar yapan, halkına kulak veren, halkın söylediklerini dinleyen ve uygulayan bir parti olmalı. Biz tekrardan Cumhuriyet Halk Partilerin kalbinde yüreğinde adalet duygusunu yerleştirmek istiyoruz. Yeniden kendi içimizde bir kardeşlik duygusuyla, bir aile duygusuyla bir hareket oluşturmak istiyoruz. Bu önemli. Bizler aynı gelenekten yetişip gelen insanlarız. Kötüler çok kolay yan yana gelebiliyor, iyiler sürekli bir yöntem tartışması içerisinde zamanlarını harcıyorlar. Bu doğru değil. Bunları geride bırakacağız. Biz enerjimizi kendi içimizde harcamak yerine gücümüzü birleştirerek dışarı harcarsak işte o zaman yenilmez güç oluruz. İşte o zaman Cumhuriyet Halk Partisi tek başına iktidar olur. Şuna inanıyorum emek verirsek, samimiyetle bir konunun üzerine eğilirsek, karalılıkla üzerine gidersek aşamayacağımız hiç bir sorunumuz yok”.
Murat Atacan, CHP’nin kongreler takvimine göre Muğla il genelinde aday olduğunu açıklayan ilk isim oldu.